jassbi
21 دی 1401 - 10:24

شیوع ویروس کرونا در در استان زنجان وضعیت پایداری دارد

زنجان-معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه کرونا در سطح کشور شیوع پیدا کرده است، گفت: وضعیت شیوع این ویروس در استان وضعیت پایداری قرار دارد.

مشهود تقی لو در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کرونا دوباره در سطح کشور جولان می‌دهد، گفت: این ویروس در استان وضعیت پایداری قرار دارد.

وی بیان داشت: از ابتدای شیوع ویروس کووید - ۱۹ تاکنون در استان زنجان ۱۸۰ هزار و ۸۸۰ نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و از این میان، هزار و ۹۴۸ نفر در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: متاسفانه سه شهرستان استان در وضعیت زرد کرونایی و پنج شهرستان هم در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

تقی لو تاکید کرد: تکمیل فرآیند واکسیناسیون و تزریق دوزهای بعدی امری مهم محسوب می‌شود که حساسیت و توجه جدی شهروندان در این خصوص ضروری است.

وی افزود: علائم سویه‌های جدید کرونا به ویژه در سویه XBB از حالت کلاسیک تب و سرفه به سمت علائمی همچون درگیری‌های گوارشی، خستگی و سردرد تغییر کرده است و در صورت بالا رفتن میزان ابتلاء و نیاز به درمان بیمارستانی این مراکز آماده ارائه خدمات به بیماران هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های تاکید کرد و گفت: شهروندان به شیوه‌نامه‌های بهداشتی عمل کنند و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و شستشوی مداوم دست‌ها را مورد توجه قرار دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 969592